Gryf Pobierowo DomkiOkolica

Okolica

Pobierowo atrakcje dla dzieci

Pobierowo jest najbardziej znanym nadmorskim kurortem w Polsce. Co roku odwiedza nas tysiące turystów z całej Europy ceniących sobie szerokie, piaszczyste i czyste plaże, najwyższej klasy czystości wodę, wysokie klify, sosnowe lasy i bogate w jod powietrze.

Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają tu przeszkoleni ratownicy. Ich praca została doceniona trzykrotnym otrzymaniem przez Pobierowo błękitnej flagi – europejskiego znaku bezpiecznych plaż, do dziś powiewającego na naszych plażach.

Pobierowo i cała Gmina Rewal dynamicznie zmieniają się na oczach odwiedzających je turystów, podnosząc standard oferowanych usług. Na wczasowiczów czekają tu wielokilometrowe ścieżki rowerowe, deptaki, nowoczesne SPA, bogata oferta lokali gastronomicznych i kulturalnych, rozbudowana baza turystyczna.

Sezon w Pobierowie rozpoczyna się już w kwietniu, a kończy dopiero w listopadzie. Wczasowicze mogą w tym czasie korzystać z kąpieli słonecznych i morskich, wycieczek, a także bogatej oferty kulturalnej, sportowej i turystycznej. Do Pobierowa warto również przyjechać po sezonie. Mogą Państwo wówczas liczyć na niezmącony tłumami wypoczywających spokój, konkurencyjne ceny i ten sam dobroczynny wpływ panującego tu mikroklimatu.

Położenie Pobierowa pozwala również na skorzystanie z wielu atrakcji turystycznych.


Szczególnie polecamy:

Bałtycki Krzyż Nadziei – Pustkowofot. Tomasz Stolz Photography

Krzyż powstał jako symboliczne odzwierciedlenie słów Papieża Polaka -„Jak wiatr wieje od Bałtyku po gór szczyty – do krzyża na Giewoncie” łącząc wiernych najważniejszym znakiem chrześcijańskim, od Bałtyku po sam Giewont.

Ruiny kościoła – Trzęsaczfot. Tomasz Stolz Photography

Kościół w Trzęsaczu potocznie zwany kościołem na klifie powstał w 1250 lub 1270 roku, na środku wsi – 1800 m od brzegu morskiego. Dziś znajduje się nad samą plażą.

Platforma Widokowa – Trzęsacz

Znajdująca się 20 m.n.p.m. platforma umożliwia turystom oglądanie ruin gotyckiego kościoła z wyjątkowej perspektywy.

Platforma widokowa – Rewalfot. Tomasz Stolz Photography

Nowoczesna platforma widokowa wraz
z zejściem z której podziwiać można rewalską plażę. Na wschodzie świecąca latarnia w Niechorzu, na zachodzie oświetlony taras w Trzęsaczu. Rewal, nie tylko oficjalnie ale również symbolicznie jest centrum Wybrzeża Rewalskiego.

Aleja zakochanych i aleja różana – Rewalfot. Tomasz Stolz Photography

Aleja zakochanych usytuowana jest wzdłuż morza i prowadzi do kolejnego tarasu widokowego. Najciekawszym elementem alei jest ławeczka Romea
i Julii oraz Małego Księcia i Róży.
W pobliżu znajduje się kolejne niezwykłe miejsce – aleja różana, znajduje się aż 148 gatunków róż.

fot. Tomasz Stolz Photography

Latarnia Morska – Niechorze

Licząca 45 m budowla z czerwonej cegły wzniesiona na wysokim klifie, góruje dumnie nad okolicą. Na wysokości 35,7 m ulokowano taras widokowy, z którego roztacza się widok na okolicę
w promieniu kilku kilometrów. Po zmierzchu podziwiać można nowoczesne oświetlenie elewacji.

Nadmorska Kolej Wąskotorowafot. Tomasz Stolz Photography

Od 1 maja do 30 września goście gminy Rewal mogą skorzystać z historycznego środka transportu kursującego na trasie Trzęsacz – Rewal – Śliwin – Niechorze Latarnia – Niechorze – Pogorzelica. Słynna w całym kraju Kolej Wąskotorowa występuje nawet w filmach i reklamach.

Bajkowa Chata w RewaluBajkowa Chata 2014 - fot. Tomasz Stolz Photography

Bajkowa Chata w Rewalu, to nowo otwarte miejsce rozrywki dla całej rodziny. Świat baśni, iluzji i strachu. Tutaj, w mrocznym lesie, na własne oczy zobaczysz Jasia i Małgosię, usiądziesz
w saniach Królowej Śniegu, odwiedzisz komnatę Śpiącej Królewny, staniesz oko w oko z wampirem Drakulą i przekonasz się, czy bestia doktora Frankensteina żyje.

Rzeźba Rybaka – Rewalfot. Tomasz Stolz Photography

Usytuowana niedaleko bazy rybackiej
w Rewalu, na miejscu dawnego ogródka jordanowskiego rzeźba nawiązuje do tradycji miejscowości. Rybołówstwo po dziś dzień stanowi główny zawód wielu mieszkańców Rewala, wykonywany
z pokolenia na pokolenie.

Muzeum Rybołówstwa – Niechorzefot. Tomasz Stolz Photography

Pomysłodawcą utworzenia muzeum związanego z tradycją rybacką był Henryk Gmyrek, rybak łodziowy
z Niechorza. 21 listopada 1992 r. powołano specjalny Społeczny Komitet Organizacji Muzeum Rybackiego
w Niechorzu, który rozpoczął działania mające na celu pozyskanie środków na realizację przedsięwzięcia.

Czy wiesz, że...

GryfGrupa to kilkanaście lat działalności, tysiące zadowolonych gości i 4 obiekty dostosowane do różnych potrzeb, zlokalizowane wzdłuż całego wybrzeża. Znajdź swoje ulubione miejsce w Gdańsku, Pobierowie lub Międzywodziu i spędź urlop z nami. Poniższe odnośniki doprowadzą Państwa bezpośrednio do stron naszych pozostałych Ośrodków.